Przejdź do głównej zawartości

Nowy rok- nowa ja

taaaa... już się rozpędzam i lecę.

To nie będzie żadne podsumowanie ubiegłego roku, bo co tu podsumowywać, skoro wiele się nie działo. Nic, null, zero, nothing. Nie powiem, że się nie zmieniło, bo parę zmian zaszło, ale  nie ma nad czym się rozwodzić.

Ale wracając do tematu "nowy rok- nowa ja"... nie zamierzam lecieć na siłownię, katować się dietą, czytać podręczników motywacji, choć pewnie wszystko to by mi się przydało, ale sama myśl o tym mnie napawa obrzydzeniem. Siłownia to nie dla mnie, ale jak zrobi się ciepło i owszem wsiądę na rower. Dieta... cóż przez tydzień byłam na kapuścianej, dziękuję postoję. A co do książek motywacyjnych- wolę po raz setny przeczytać Harry'ego Potter'a, Sagę o Ludziach Lodu, książki Moniki Szwaji, albo Miejsce za Miejscem Michała Szulima.

Chociaż w sumie to mam kilka "drobnych" postanowień, celów, czy jak to tam zwał.

  1. Znajdę sobie znajomych (TAK! może brzmi to śmiesznie, ale nie licząc kilku osób ze studiów, z którymi widzę się tylko na zjazdach i ludzi z którymi pracuję to właściwie nie mam znajomych takich żeby iść z nimi ot na przykład na piwo.)
  2. Zacznę się z kimś spotykać. Cóż to, że się boję nie znaczy, że chcę być całe życie sama...
  3. Częściej zaglądać tutaj. Już nie powiem, że regularnie bo to nie jest akurat realne, ale stanowczo 6 (serio, policzyłam) postów na rok mnie nie satysfakcjonuje. 
  4. Pojechać na koncert Plateau- kiedyś obiecałam sobie, że będę raz do roku na koncercie, a tu ostatni raz widzieliśmy się we wrześniu 2015.
  5. Iść na "Hotel Transylvania 3". Może to głupie ale pierwsze dwie części uwielbiam ;D
  6. Jeździć nad morze. Pociągiem do Międzyzdrojów to tylko niecałe 2 godzinki jazdy- rzut beretem, a po tegorocznym jednodniowym wyjeździe zauważyłam, że świetnie mi to na mózg robi- nic tak mnie nie wyciszyło jak spacer po prawie pustej listopadowej plaży. Fakt, że jak mi się rybki zachciało to w restauracji Rafa zostawiłam 60  złotych za cały obiad razem z zupą, herbatą i dodatkami do owej rybki, ale to były dobrze wydane pieniądze. Bo jak uwielbiam North Fish to Rafa nie ma sobie równych póki co <3
Chyba to tyle z moich celów 2.18. nie jest tego dużo, ale nie ilość, a jakość się liczy. Wiem, że może inni mają bardziej ambitne cele, ale jak to mówi klasyk "To jest miś na skalę naszych możliwości". 

A teraz całuję Was w czółka i idę spać bo dzisiaj jest ostatni dzień mojego urlopu i trzeba wrócić na dziki zachód.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

W kartonie

Jestem już oficjalnie pedagogiem z wykształcenia! W poniedziałek miałam obronę mojej pracy licencjackiej i obroniłam się na czwóreczkę! Dawno nie byłam z siebie aż taka dumna. I to znaczy, że nieubłaganie kończy się etap mojego życia związany z Elblągiem. Bo kiedy w poniedziałek odbiorę z dziekanatu zaświadczenie o ukończeniu studiów to prawdopodobnie nieprędko tam wrócę (nie, nie będę osobiście mogła odebrać dyplomu- zrobi to za mnie moja mama). Ostatnie 2 miesiące były czasem intensywnego załatwiania wszystkich możliwych (i tych niemożliwych też 😉) spraw. Dawno nie miałam tyle biegania po wszelkiego rodzaju instytucjach i urzędach, od banków począwszy, przez ARiMR skończywszy na notariuszu. Ale oprócz jednego papieru z uczelni (żebym mogła zacząć od października studia na innej uczelni) właściwie wszystko już mam załatwione i przyklepane. No dobra, nie wszystko. Została mi jeszcze jedna Niezałatwiona Sprawa, ale to jest coś czego naprawdę nie mam siły ruszać. Nie chodzi tu nawe…

Co ja pakuję?!

Dzisiaj wyjeżdżam na 8 tygodni do Holandii i w poniedziałek zaczynam pracę przy serze w okolicy Utrechtu- nie jest to praca moich marzeń, ale zależało mi na tym, żeby wyjechać jak najszybciej, wiadomo każdy tydzień obsuwy to dla mnie mniejszy zarobek. A zanim wyjadę pokażę Wam co zabieram ze sobą. Możecie potraktować to jako taki mini poradnik, bo w tym roku szykując się na wyjazd brałam pod uwagę zeszłoroczne doświadczenia :D DOKUMENTY Bez DOWODU OSOBISTEGO, nie macie po co ruszać się z kraju. Watro też będąc w Polsce założyć sobie KONTO WALUTOWE- ja mam w Banku Millennium, w którym mam też konto złotówkowe. W zeszłym roku pojechałam tylko z kontem w złotówkach i naprawdę sporo straciłam na przewalutowaniu, nie tylko przy otrzymywaniu wynagrodzenia, ale i przy płaceniu kartą w sklepach. I przy zakładaniu konta walutowego pamiętajcie o karcie płatniczej. Niestety w Kraju Wiatraków  będziecie mieć duży problem z używaniem popularnej w Polsce karty V…