Przejdź do głównej zawartości

Nowy rok- nowa ja

taaaa... już się rozpędzam i lecę.

To nie będzie żadne podsumowanie ubiegłego roku, bo co tu podsumowywać, skoro wiele się nie działo. Nic, null, zero, nothing. Nie powiem, że się nie zmieniło, bo parę zmian zaszło, ale  nie ma nad czym się rozwodzić.

Ale wracając do tematu "nowy rok- nowa ja"... nie zamierzam lecieć na siłownię, katować się dietą, czytać podręczników motywacji, choć pewnie wszystko to by mi się przydało, ale sama myśl o tym mnie napawa obrzydzeniem. Siłownia to nie dla mnie, ale jak zrobi się ciepło i owszem wsiądę na rower. Dieta... cóż przez tydzień byłam na kapuścianej, dziękuję postoję. A co do książek motywacyjnych- wolę po raz setny przeczytać Harry'ego Potter'a, Sagę o Ludziach Lodu, książki Moniki Szwaji, albo Miejsce za Miejscem Michała Szulima.

Chociaż w sumie to mam kilka "drobnych" postanowień, celów, czy jak to tam zwał.

  1. Znajdę sobie znajomych (TAK! może brzmi to śmiesznie, ale nie licząc kilku osób ze studiów, z którymi widzę się tylko na zjazdach i ludzi z którymi pracuję to właściwie nie mam znajomych takich żeby iść z nimi ot na przykład na piwo.)
  2. Zacznę się z kimś spotykać. Cóż to, że się boję nie znaczy, że chcę być całe życie sama...
  3. Częściej zaglądać tutaj. Już nie powiem, że regularnie bo to nie jest akurat realne, ale stanowczo 6 (serio, policzyłam) postów na rok mnie nie satysfakcjonuje. 
  4. Pojechać na koncert Plateau- kiedyś obiecałam sobie, że będę raz do roku na koncercie, a tu ostatni raz widzieliśmy się we wrześniu 2015.
  5. Iść na "Hotel Transylvania 3". Może to głupie ale pierwsze dwie części uwielbiam ;D
  6. Jeździć nad morze. Pociągiem do Międzyzdrojów to tylko niecałe 2 godzinki jazdy- rzut beretem, a po tegorocznym jednodniowym wyjeździe zauważyłam, że świetnie mi to na mózg robi- nic tak mnie nie wyciszyło jak spacer po prawie pustej listopadowej plaży. Fakt, że jak mi się rybki zachciało to w restauracji Rafa zostawiłam 60  złotych za cały obiad razem z zupą, herbatą i dodatkami do owej rybki, ale to były dobrze wydane pieniądze. Bo jak uwielbiam North Fish to Rafa nie ma sobie równych póki co <3
Chyba to tyle z moich celów 2.18. nie jest tego dużo, ale nie ilość, a jakość się liczy. Wiem, że może inni mają bardziej ambitne cele, ale jak to mówi klasyk "To jest miś na skalę naszych możliwości". 

A teraz całuję Was w czółka i idę spać bo dzisiaj jest ostatni dzień mojego urlopu i trzeba wrócić na dziki zachód.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Bawię się świetnie...

...czyli krótka lekcja jak podnieść poziom zadowolenia z życia i zmniejszyć ilość życiowych rozczarowań.

Jeśli jest coś na czym Ci zależy nie nastawiaj się na to
Sama się przekonałam, że jeśli mocno mi zależy na czymś to z pewnością coś nie wypali. Nawet jeśli nie zawali się cały plan to coś pójdzie nie tak.Umiesz liczyć- licz na siebie.
Prawda stara jak świat, niby ją znam od zawsze, ale jej sedno za każdy razem jak coś się zawali dociera do mnie od nowa. I jeszcze raz... i kolejnyBądź egoistą!
Dawka zdrowego egoizmu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. I żeby nie było- nie namawiam tu do zostania narcyzem, co to to nie, ale postaw się w centrum choć raz na jakiś czas bądź sam dla siebie najważniejszy, najlepszy najwspanialszy. I choć trudno w to uwierzyć patrząc na mnie wciąż się tego uczę. Z powodu czegoś co nazywam na swój prywatny użytek "moim małym borderline" moja samoocena jest ogólnie niska dość, a w momentach kryzysowych spada do poziomu -nieskończoność do sześcianu. …

W kartonie

Jestem już oficjalnie pedagogiem z wykształcenia! W poniedziałek miałam obronę mojej pracy licencjackiej i obroniłam się na czwóreczkę! Dawno nie byłam z siebie aż taka dumna. I to znaczy, że nieubłaganie kończy się etap mojego życia związany z Elblągiem. Bo kiedy w poniedziałek odbiorę z dziekanatu zaświadczenie o ukończeniu studiów to prawdopodobnie nieprędko tam wrócę (nie, nie będę osobiście mogła odebrać dyplomu- zrobi to za mnie moja mama). Ostatnie 2 miesiące były czasem intensywnego załatwiania wszystkich możliwych (i tych niemożliwych też 😉) spraw. Dawno nie miałam tyle biegania po wszelkiego rodzaju instytucjach i urzędach, od banków począwszy, przez ARiMR skończywszy na notariuszu. Ale oprócz jednego papieru z uczelni (żebym mogła zacząć od października studia na innej uczelni) właściwie wszystko już mam załatwione i przyklepane. No dobra, nie wszystko. Została mi jeszcze jedna Niezałatwiona Sprawa, ale to jest coś czego naprawdę nie mam siły ruszać. Nie chodzi tu nawe…