Przejdź do głównej zawartości

W sumie nie jest źle

Cześć,
Dawno mnie nie było. Ostatni raz zaglądałam tutaj przed wyjazdem do Montfoort. Od tego czasu wiele razy zbierałam się do wystukania kilku słów z aktualizacją. Nawet kilka razy zaczynałam pisać szkic wpisu w zeszycie, ale jakoś nigdy nie mogłam go skończyć.
Ale teraz, kiedy moje życie jako tako złapało jakiś pion  chciałabym wrócić do pisania, bo muszę przyznać, że trochę mi tego brakuje. Mam taki ambitny plan, żeby nowe wpisy pojawiały się raz w tygodniu, w niedzielę. Czy mi się uda? Wierzę, że mam szansę :)

A co przez te prawie 4 miesiące się u mnie działo?

Jak wiecie byłam w Holandii. Miałam być tam około 7 tygodni. Cóż, poszło nie po mojej myśli. W serach pracowało mi się naprawdę dobrze, myślałam, że szefostwo jest ze mnie zadowolone. A jednak po dwóch tygodniach podziękowali mi za współpracę. Trochę się załamałam. Na szczęście nie zostałam z tym sama, bo mam w Holandii osobę do której mogłam się zwrócić o pomoc. Dlatego po dwóch tygodniach z Montfoort przeniosłam się do Helmond. Będąc tam próbowałam szukać pracy, ale chyba cała sytuacja z serami trochę mnie załamała. Dlatego po tygodniu w tym uroczym jakby nie patrzeć mieście wróciłam do Polski
Wiatrak w Moontfort
Wieczorny Moontfoort- nad tym kanałem mieszkałam. 

Moi mali przyjaciele :D
Stare Miasto w Helmond

W Polsce od razu przyjechałam do Szczecina. Akurat trafiłam na ostatnie dni The Tall Ship Races 2017, czyli zlot żaglowców- totalnie klimaty, które uwielbiam :D . A po TTSR jeszcze kilka dni dałam sobie kilka dni na ogarnięcie się i załatwienie kilku spraw związanych m.in z uczelnią na której studiuję. I zaczęłam szukać pracy. Łatwo nie było właściwie na szukaniu pracy prawie cały sierpień mi zszedł. I tu w sumie los sprawił mi małego psikusa. Miałam już nagraną pracę, już byłam umówiona na podpisanie umowy, kiedy dostałam telefon z zaproszeniem na rozmowę do miejsca w którym nawet nie składałam CV. Pani Dyrektor zaproponowała mi pracę w moim zawodzie, którą po konsultacji z całą rodziną przyjęłam i teraz jestem wychowawczynią grupy 3-letnich urwisów.I tak sobie pracuję od 1. września, w tak zwanym międzyczasie zaliczyłam wesele kuzyna i jeden krótki wyjazd do rodziców. No i oczywiście zaczęłam rok akademicki. Za mną już pierwszy zjazd, a w niedzielę kolejny. :)
I tak sobie na razie żyję

A czy żałuję podjętej prez siebie decyzji odnośnie pracy dowiecie się następnym razem :D

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowy rok- nowa ja

taaaa... już się rozpędzam i lecę.

To nie będzie żadne podsumowanie ubiegłego roku, bo co tu podsumowywać, skoro wiele się nie działo. Nic, null, zero, nothing. Nie powiem, że się nie zmieniło, bo parę zmian zaszło, ale  nie ma nad czym się rozwodzić.

Ale wracając do tematu "nowy rok- nowa ja"... nie zamierzam lecieć na siłownię, katować się dietą, czytać podręczników motywacji, choć pewnie wszystko to by mi się przydało, ale sama myśl o tym mnie napawa obrzydzeniem. Siłownia to nie dla mnie, ale jak zrobi się ciepło i owszem wsiądę na rower. Dieta... cóż przez tydzień byłam na kapuścianej, dziękuję postoję. A co do książek motywacyjnych- wolę po raz setny przeczytać Harry'ego Potter'a, Sagę o Ludziach Lodu, książki Moniki Szwaji, albo Miejsce za Miejscem Michała Szulima.

Chociaż w sumie to mam kilka "drobnych" postanowień, celów, czy jak to tam zwał.

Znajdę sobie znajomych (TAK! może brzmi to śmiesznie, ale nie licząc kilku osób ze studiów, z którymi widzę …

W kartonie

Jestem już oficjalnie pedagogiem z wykształcenia! W poniedziałek miałam obronę mojej pracy licencjackiej i obroniłam się na czwóreczkę! Dawno nie byłam z siebie aż taka dumna. I to znaczy, że nieubłaganie kończy się etap mojego życia związany z Elblągiem. Bo kiedy w poniedziałek odbiorę z dziekanatu zaświadczenie o ukończeniu studiów to prawdopodobnie nieprędko tam wrócę (nie, nie będę osobiście mogła odebrać dyplomu- zrobi to za mnie moja mama). Ostatnie 2 miesiące były czasem intensywnego załatwiania wszystkich możliwych (i tych niemożliwych też 😉) spraw. Dawno nie miałam tyle biegania po wszelkiego rodzaju instytucjach i urzędach, od banków począwszy, przez ARiMR skończywszy na notariuszu. Ale oprócz jednego papieru z uczelni (żebym mogła zacząć od października studia na innej uczelni) właściwie wszystko już mam załatwione i przyklepane. No dobra, nie wszystko. Została mi jeszcze jedna Niezałatwiona Sprawa, ale to jest coś czego naprawdę nie mam siły ruszać. Nie chodzi tu nawe…