Przejdź do głównej zawartości

Marusia i reszta świata...

Od ponad 6 lat mam konto na portalu nk.pl. I nie jest to takie zwyczajne konto. Jest to konto fikcyjne. Może Wam się to wydać głupie, ale chyba nie wyobrażam sobie tego, że mogłabym nie mieć tego swojego "drugiego życia".
Może opowiem Wam trochę o mojej postaci.
Marusia Aganiok (tak, wiem, powinno być prze "O", ale ja zawsze słyszałam "A" i jakoś tak wyszło, a potem to już stał się mój "znak firmowy")... sanitariuszka z "Czterech Pancernych i psa", choć nie tak do końca, ponieważ mój charakter miał duży wpływ na końcowy "rezultat". Dziołcha (tak to określenie pasuje mi tu najlepiej) do tańca i do różańca z milionem pomysłów na minutę. Przez te sześć lat zmieniałam się ja i moja postać, kilka razy kasowałam konto (z różnych powodów) ale zawsze wracałam, czasami pod inną nazwą, ale dla Starej Gwardii jak bym się nie nazywała zawsze byłam Marusią, i zawsze prędzej czy później wracałam do tej nazwy.
Jak właściwie doszło do tego, że mam to konto? Może od tego powinnam zacząć, ale ciężko mi czasami usystematyzować swoje myśli. Kiedyś baaaardzo dawno temu mocno "jarałam się" "Czterema pancernymi" i wtedy to nasza-klasa była w pełni rozkwitu i popularności. I tak jakoś założyłam i dalej poszło samo :)
Dzisiaj z naszej Starej Gwardii z Klasy E (sienkiewiczowska- best ludzie ever!)  zostało tylko kilka osób, a tak regularnie udzielam się ja, Olcia i Krzyżak. A takie imprezy się kiedyś na tym forum odbywały, wesela, kuligi, Dziady, czasami drobne mordobicia... a co tam. Taaak to były czasy, a teraz tyle co sobie chamskie kawały popiszemy :D
Nie wiem co mogłabym jeszcze napisać, o samej Marusi... ale chciałabym podziękować tym, dzięki którym te lata były takie kolorowe, wielu z nich już niema niestety (kolejność bez znaczenia):

 1. Krzyżak
 2. Oleńka
 3. Krzyśka 
 4. Black Mod- Bohun
 5. Azja
 6. Franek
 7. Helcia
 8. Jelena
 9. Baśka
 10. Cedric
 11. Kmita
 12. Jacek
 13. Jan S.
 14. Bohun
 15. Michał W.
 16. książę Jarema
 17. Hela
 18. Helena 
 19. Ewcia
 20. Ludwika
 21. Nelcia i Marysia
 22. Tristan (a w sumie to Kamil :) )
 23. Kot Behemot
 24. I całe zastępy innych ludzi, którzy zasługują na pamięć, jednak takiej rzeszy ludzi spamiętać i wypisać się nie da :)
Dziękuję Wam za te 6 lat i mam nadzieję na kolejne jeszcze bardziej owocne niż te!

Komentarze

 1. Gosia, czekałam na tę notatkę! :)
  Zastanawiałam się, czy opowiesz swoim czytelnikom o tym "drugim życiu".
  Dziękuję! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prędzej, czy później do tego by doszło i tak :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nowy rok- nowa ja

taaaa... już się rozpędzam i lecę.

To nie będzie żadne podsumowanie ubiegłego roku, bo co tu podsumowywać, skoro wiele się nie działo. Nic, null, zero, nothing. Nie powiem, że się nie zmieniło, bo parę zmian zaszło, ale  nie ma nad czym się rozwodzić.

Ale wracając do tematu "nowy rok- nowa ja"... nie zamierzam lecieć na siłownię, katować się dietą, czytać podręczników motywacji, choć pewnie wszystko to by mi się przydało, ale sama myśl o tym mnie napawa obrzydzeniem. Siłownia to nie dla mnie, ale jak zrobi się ciepło i owszem wsiądę na rower. Dieta... cóż przez tydzień byłam na kapuścianej, dziękuję postoję. A co do książek motywacyjnych- wolę po raz setny przeczytać Harry'ego Potter'a, Sagę o Ludziach Lodu, książki Moniki Szwaji, albo Miejsce za Miejscem Michała Szulima.

Chociaż w sumie to mam kilka "drobnych" postanowień, celów, czy jak to tam zwał.

Znajdę sobie znajomych (TAK! może brzmi to śmiesznie, ale nie licząc kilku osób ze studiów, z którymi widzę …

Tak będzie lepiej już to wiem...

Nie rozpieszczam Was postami, nie ma co... ostatni post był w... lutym. Cóż pozostawię to bez komentarza.
Sporo się od tego czasu u mnie zmieniło. Zakończyłam swoją przygodę z przedszkolem. Zaczęłam przygodę ze szkołą, którą też niebawem zamierzam zakończyć (na szczęście). O powodach dla których nie zamierzam kontynuować współpracy w miejscu, w którym pracuję obecnie napiszę kiedy indziej, bo wiecie jak jest... ale na samą myśl o poniedziałku chce mi się wyć.
A co tam jeszcze poza tym?
W sumie bez zmian, dalej jestem no-lifem. ale wiecie co? Zaczęłam to cholera doceniać.
Bo wiecie co odkryłam dzięki zajęciom z psychologii klinicznej (tak, dalej studiuję tu gdzie studiowałam) i książce dr Sandi Mann "Psychologia od środka. Nauka badająca stan umysłu", że jestem jedną z osób, które mają osobowość unikającą, która charakteryzuje się trudnościami w kontaktach społecznych i unikanie ich (skrajna introwersja), mimo dążenia do bycia akceptowanym i pragnienia relacji interpersonalny…

Birds are flying on the Europe skies...

Jest niedziela,  już nie późno, ale jeszcze nie wcześnie. Długo zajęło mi zebranie się w sobie żeby wrócić z nowym postem...
Podejrzewam że ten wpis będzie żałosny w swej formie i narzekaniu,  ale takie mam od dłuższego czasu nastroje...  Po prostu depresja w rozkwicie.
Jak przez ostatnie półtora miesiąca wyglądało moje  Nie-życie? Praca-dom-szkoła. Wpadłam w kierat i nawet w dzień wypłaty nie miałam się  lepiej,  a wręcz patrząc na stan konta czułam się jakby  mi ktoś w twarz dał... Tak wiem,  że młoda jestem, nie mam doświadczenia to czego się spodziewam...  Ale do cholerny...  Chciałabym jednak żyć spokojnie, a nie zastanawiać się czy jeśli po opłaceniu szkoły i innych zobowiązań jeśli  kupię sobie nowe spodnie i buty to czy starczy mi  do następnej wypłaty.  Moje koleżanki ze studiów jak im powiedziałam ile średnio zarabiam pracując w zawodzie były pod wrażeniem,  że jeszcze nie rzuciłam pracy, a wręcz brnę w to kończąc kolejne studia w tym samym kierunku... Cóż póki co pracuję …