Przejdź do głównej zawartości

Marusia i reszta świata...

Od ponad 6 lat mam konto na portalu nk.pl. I nie jest to takie zwyczajne konto. Jest to konto fikcyjne. Może Wam się to wydać głupie, ale chyba nie wyobrażam sobie tego, że mogłabym nie mieć tego swojego "drugiego życia".
Może opowiem Wam trochę o mojej postaci.
Marusia Aganiok (tak, wiem, powinno być prze "O", ale ja zawsze słyszałam "A" i jakoś tak wyszło, a potem to już stał się mój "znak firmowy")... sanitariuszka z "Czterech Pancernych i psa", choć nie tak do końca, ponieważ mój charakter miał duży wpływ na końcowy "rezultat". Dziołcha (tak to określenie pasuje mi tu najlepiej) do tańca i do różańca z milionem pomysłów na minutę. Przez te sześć lat zmieniałam się ja i moja postać, kilka razy kasowałam konto (z różnych powodów) ale zawsze wracałam, czasami pod inną nazwą, ale dla Starej Gwardii jak bym się nie nazywała zawsze byłam Marusią, i zawsze prędzej czy później wracałam do tej nazwy.
Jak właściwie doszło do tego, że mam to konto? Może od tego powinnam zacząć, ale ciężko mi czasami usystematyzować swoje myśli. Kiedyś baaaardzo dawno temu mocno "jarałam się" "Czterema pancernymi" i wtedy to nasza-klasa była w pełni rozkwitu i popularności. I tak jakoś założyłam i dalej poszło samo :)
Dzisiaj z naszej Starej Gwardii z Klasy E (sienkiewiczowska- best ludzie ever!)  zostało tylko kilka osób, a tak regularnie udzielam się ja, Olcia i Krzyżak. A takie imprezy się kiedyś na tym forum odbywały, wesela, kuligi, Dziady, czasami drobne mordobicia... a co tam. Taaak to były czasy, a teraz tyle co sobie chamskie kawały popiszemy :D
Nie wiem co mogłabym jeszcze napisać, o samej Marusi... ale chciałabym podziękować tym, dzięki którym te lata były takie kolorowe, wielu z nich już niema niestety (kolejność bez znaczenia):

 1. Krzyżak
 2. Oleńka
 3. Krzyśka 
 4. Black Mod- Bohun
 5. Azja
 6. Franek
 7. Helcia
 8. Jelena
 9. Baśka
 10. Cedric
 11. Kmita
 12. Jacek
 13. Jan S.
 14. Bohun
 15. Michał W.
 16. książę Jarema
 17. Hela
 18. Helena 
 19. Ewcia
 20. Ludwika
 21. Nelcia i Marysia
 22. Tristan (a w sumie to Kamil :) )
 23. Kot Behemot
 24. I całe zastępy innych ludzi, którzy zasługują na pamięć, jednak takiej rzeszy ludzi spamiętać i wypisać się nie da :)
Dziękuję Wam za te 6 lat i mam nadzieję na kolejne jeszcze bardziej owocne niż te!

Komentarze

 1. Gosia, czekałam na tę notatkę! :)
  Zastanawiałam się, czy opowiesz swoim czytelnikom o tym "drugim życiu".
  Dziękuję! :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prędzej, czy później do tego by doszło i tak :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Nowy rok- nowa ja

taaaa... już się rozpędzam i lecę.

To nie będzie żadne podsumowanie ubiegłego roku, bo co tu podsumowywać, skoro wiele się nie działo. Nic, null, zero, nothing. Nie powiem, że się nie zmieniło, bo parę zmian zaszło, ale  nie ma nad czym się rozwodzić.

Ale wracając do tematu "nowy rok- nowa ja"... nie zamierzam lecieć na siłownię, katować się dietą, czytać podręczników motywacji, choć pewnie wszystko to by mi się przydało, ale sama myśl o tym mnie napawa obrzydzeniem. Siłownia to nie dla mnie, ale jak zrobi się ciepło i owszem wsiądę na rower. Dieta... cóż przez tydzień byłam na kapuścianej, dziękuję postoję. A co do książek motywacyjnych- wolę po raz setny przeczytać Harry'ego Potter'a, Sagę o Ludziach Lodu, książki Moniki Szwaji, albo Miejsce za Miejscem Michała Szulima.

Chociaż w sumie to mam kilka "drobnych" postanowień, celów, czy jak to tam zwał.

Znajdę sobie znajomych (TAK! może brzmi to śmiesznie, ale nie licząc kilku osób ze studiów, z którymi widzę …

Bawię się świetnie...

...czyli krótka lekcja jak podnieść poziom zadowolenia z życia i zmniejszyć ilość życiowych rozczarowań.

Jeśli jest coś na czym Ci zależy nie nastawiaj się na to
Sama się przekonałam, że jeśli mocno mi zależy na czymś to z pewnością coś nie wypali. Nawet jeśli nie zawali się cały plan to coś pójdzie nie tak.Umiesz liczyć- licz na siebie.
Prawda stara jak świat, niby ją znam od zawsze, ale jej sedno za każdy razem jak coś się zawali dociera do mnie od nowa. I jeszcze raz... i kolejnyBądź egoistą!
Dawka zdrowego egoizmu jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziła. I żeby nie było- nie namawiam tu do zostania narcyzem, co to to nie, ale postaw się w centrum choć raz na jakiś czas bądź sam dla siebie najważniejszy, najlepszy najwspanialszy. I choć trudno w to uwierzyć patrząc na mnie wciąż się tego uczę. Z powodu czegoś co nazywam na swój prywatny użytek "moim małym borderline" moja samoocena jest ogólnie niska dość, a w momentach kryzysowych spada do poziomu -nieskończoność do sześcianu. …

W kartonie

Jestem już oficjalnie pedagogiem z wykształcenia! W poniedziałek miałam obronę mojej pracy licencjackiej i obroniłam się na czwóreczkę! Dawno nie byłam z siebie aż taka dumna. I to znaczy, że nieubłaganie kończy się etap mojego życia związany z Elblągiem. Bo kiedy w poniedziałek odbiorę z dziekanatu zaświadczenie o ukończeniu studiów to prawdopodobnie nieprędko tam wrócę (nie, nie będę osobiście mogła odebrać dyplomu- zrobi to za mnie moja mama). Ostatnie 2 miesiące były czasem intensywnego załatwiania wszystkich możliwych (i tych niemożliwych też 😉) spraw. Dawno nie miałam tyle biegania po wszelkiego rodzaju instytucjach i urzędach, od banków począwszy, przez ARiMR skończywszy na notariuszu. Ale oprócz jednego papieru z uczelni (żebym mogła zacząć od października studia na innej uczelni) właściwie wszystko już mam załatwione i przyklepane. No dobra, nie wszystko. Została mi jeszcze jedna Niezałatwiona Sprawa, ale to jest coś czego naprawdę nie mam siły ruszać. Nie chodzi tu nawe…