Przejdź do głównej zawartości

.no life

Cześć,
I znów pojawiam się i znikam, i znikam, i znikam..., ale wiecie co, czasami życie wygrywa ze mną. Tak jak dzisiaj. Taaaakie miałam plany, ale skończyło się na tym, że właściwie cały dzień spędziłam w łóżku z Pentasiem czytając (kolejny raz, tym razem na wyrywki) panią Margit Sandemo i Jo Nesbo. Taka jestem nie do życia i umieram, bo boli.
A jutro poprawa ze słówek z angielskiego i na wtorek praca z pojęć i systemów.
Chyba tracę powoli do tego wszystkiego serce, do użerania ze Smerfem (choć jeszcze na otwartą drogę wojny nie wstąpiłam, punkt przesilenia zbliża się nieubłaganie -.-). Nawet do muzyki i rysowania powoli zaczynam tracić cierpliwość. I do bloga też... do wszystkiego a najbardziej do siebie.
Ale się użalam nad sobą, wiem, wiem. Z tego mojego użalania płyną jednak pewne wnioski.
Brakuje mi CELU, zwyczajnie jakiegoś SENSU (w Jasminum był taki moment, kiedy jeden z braciszków, Czereśnia chyba, nosił figury świętych, których pierwsze litery imion układały się w słowo SENS- jak ktoś nie widział, polecam naprawdę mega film). Kiedyś jakoś nie potrzebowałam takiej motywacji, jednak teraz wiele bym za nią dała. Przez jakiś czas takim małym motorkiem był teatr, ale przez odgrzewanie jasełek i to mi przestało wystarczać. Jutro mamy zacząć coś nowego i może przywróci mi to choć odrobinę wiary w ludzkość, ale tak chociaż tyćkę.
Myślę, że to moje zniechęcenie bierze się też z tego, że dorosłam, wiem, że brzmi to co najmniej tak śmiesznie, jak ja się zachowuję po ilości alkoholu większej niż powinnam spożyć (tak i nie boję się do tego przyznać, bo uważam, że jest to rzeczą ludzką, a ja jestem człowiekiem i może kiedyś o tym napiszę, ale nie obiecuję bo nie wiem na ile jeszcze pary mi starczy), bo przecież dorosła jestem już od ponad roku, chodzi mi o taką emocjonalną dorosłość, kiedy człowiek dojrzewa do zmian, zwłaszcza tych w sferze uczuciowej (nie, nie uważam, że cizie zmieniające co tydzień chłopaków są dojrzałe, jak dla mnie są BARDZO nie dojrzałe). Chyba przyszedł czas żeby znaleźć sobie kogoś (jak to okropnie brzmi! fuj!), choć przez całe życie byłam  sama, pojedyncza, taki trochę nawet towarzyski outsider ze mnie, ani nie imprezuję, po klubach się nie szlajam, tyle co raz na ruski rok zajdę za znajomymi do jakiegoś pubu na piwo i to zazwyczaj przed/po jakimś koncercie. Tak więc zastanawiam się gdzie mam tego księcia szukać, tym bardziej, że jakoś specjalnie uwagi na siebie nie zwracam,  a i zagadać głupio. Nie znaczy to, że wcale nie mam w gronie znajomych osobników płci przeciwnej... no oczywiście, że posiadam i to nawet sporo... niestety, albo nie w moim typie, a jak już się "nadający" trafi to albo zajęty, albo i tak ląduję we friendzonie już na samo wejście. Eeeegh erstaz cholera nie życie... jak śpiewała Krafftówna. Taki już chyba mój urok, magia imienia, czy jak to zwał tak zwał. A gdyby tak raz wbrew swoim uczuciom i wrażliwości, gustom muzycznym i w ogóle wbrew wszystkiemu, jechać do jakiegoś obcego miasta, gdzie mnie nie zna nikt (nie wiem Wołomin, Alwernia (nie wiedziałam, że coś takiego istnieje), Połaniec, Ćmielów whatever) iść w tym mieście do jakiejś bądź dyskoteki/ klubu, sponiewierać się tak jak nigdy tego nie zrobiłam, do tego stopnia, że muzyka nie będzie mi przeszkadzać i puścić się w tango. Głupi pomysł i tak bardzo nie po mojemu, każdy kto mnie choć trochę zna to potwierdzi, ale kto wie czy czasem nie słuszny, może tam czeka na mnie gdzieś ten jedyny, a przy okazji wyjdzie ze mnie zwierz dyskotekowy.
Kto wie...
W każdym bądź razie ja się nie dowiem jeśli nie spróbuję.
Ale chyba jednak tego nie robię,
za dużo godności własnej mam...
a może jednak, by się upodlić trochę...
kusi mnie to bardzo... huh

Dobra kończę pisanie nie dokończywszy w sumie do końca (tautologia, wiem) myśli bo jeszcze chwila i zarezerwuję bilet do Wołomina, Ćmielowa, czy gdzie tam

Do spisania,
M.

PS jak macie jakieś przemyślenia na ten temat walcie śmiało, wiele zniosę, a i będę wiedziała, że ktoś to czyta...

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Nowy rok- nowa ja

taaaa... już się rozpędzam i lecę.

To nie będzie żadne podsumowanie ubiegłego roku, bo co tu podsumowywać, skoro wiele się nie działo. Nic, null, zero, nothing. Nie powiem, że się nie zmieniło, bo parę zmian zaszło, ale  nie ma nad czym się rozwodzić.

Ale wracając do tematu "nowy rok- nowa ja"... nie zamierzam lecieć na siłownię, katować się dietą, czytać podręczników motywacji, choć pewnie wszystko to by mi się przydało, ale sama myśl o tym mnie napawa obrzydzeniem. Siłownia to nie dla mnie, ale jak zrobi się ciepło i owszem wsiądę na rower. Dieta... cóż przez tydzień byłam na kapuścianej, dziękuję postoję. A co do książek motywacyjnych- wolę po raz setny przeczytać Harry'ego Potter'a, Sagę o Ludziach Lodu, książki Moniki Szwaji, albo Miejsce za Miejscem Michała Szulima.

Chociaż w sumie to mam kilka "drobnych" postanowień, celów, czy jak to tam zwał.

Znajdę sobie znajomych (TAK! może brzmi to śmiesznie, ale nie licząc kilku osób ze studiów, z którymi widzę …

W sumie nie jest źle

Cześć,
Dawno mnie nie było. Ostatni raz zaglądałam tutaj przed wyjazdem do Montfoort. Od tego czasu wiele razy zbierałam się do wystukania kilku słów z aktualizacją. Nawet kilka razy zaczynałam pisać szkic wpisu w zeszycie, ale jakoś nigdy nie mogłam go skończyć.
Ale teraz, kiedy moje życie jako tako złapało jakiś pion  chciałabym wrócić do pisania, bo muszę przyznać, że trochę mi tego brakuje. Mam taki ambitny plan, żeby nowe wpisy pojawiały się raz w tygodniu, w niedzielę. Czy mi się uda? Wierzę, że mam szansę :)

A co przez te prawie 4 miesiące się u mnie działo?

Jak wiecie byłam w Holandii. Miałam być tam około 7 tygodni. Cóż, poszło nie po mojej myśli. W serach pracowało mi się naprawdę dobrze, myślałam, że szefostwo jest ze mnie zadowolone. A jednak po dwóch tygodniach podziękowali mi za współpracę. Trochę się załamałam. Na szczęście nie zostałam z tym sama, bo mam w Holandii osobę do której mogłam się zwrócić o pomoc. Dlatego po dwóch tygodniach z Montfoort przeniosłam się do He…

Birds are flying on the Europe skies...

Jest niedziela,  już nie późno, ale jeszcze nie wcześnie. Długo zajęło mi zebranie się w sobie żeby wrócić z nowym postem...
Podejrzewam że ten wpis będzie żałosny w swej formie i narzekaniu,  ale takie mam od dłuższego czasu nastroje...  Po prostu depresja w rozkwicie.
Jak przez ostatnie półtora miesiąca wyglądało moje  Nie-życie? Praca-dom-szkoła. Wpadłam w kierat i nawet w dzień wypłaty nie miałam się  lepiej,  a wręcz patrząc na stan konta czułam się jakby  mi ktoś w twarz dał... Tak wiem,  że młoda jestem, nie mam doświadczenia to czego się spodziewam...  Ale do cholerny...  Chciałabym jednak żyć spokojnie, a nie zastanawiać się czy jeśli po opłaceniu szkoły i innych zobowiązań jeśli  kupię sobie nowe spodnie i buty to czy starczy mi  do następnej wypłaty.  Moje koleżanki ze studiów jak im powiedziałam ile średnio zarabiam pracując w zawodzie były pod wrażeniem,  że jeszcze nie rzuciłam pracy, a wręcz brnę w to kończąc kolejne studia w tym samym kierunku... Cóż póki co pracuję …